Aktualności

3 sposoby, w jakie faktoring pomoże rozwinąć skrzydła Twojej firmie

1. Faktoring ułatwi Ci pozyskanie i realizację nowych zleceń

Znasz sytuację, w której nie możesz podjąć się realizacji nowego zlecenia, bo brakuje Ci środków na zakup materiałów? Twoi kontrahenci oczekują od Ciebie udzielenia kredytu kupieckiego, ale Ty nie możesz czekać na płatność 30 dni lub dłużej?

Ponieważ faktoring odblokowuje środki zamrożone z fakturach i gotówkę otrzymasz w 24 h, nie będziesz już musiał rezygnować z nowych zleceń lub wstrzymywać się z koniecznymi inwestycjami.

Jednocześnie warto wiedzieć, że faktoring to narzędzie elastyczne, z którego możesz korzystać w miarę potrzeb, to znaczy do finansowania oddajesz te faktury, które chcesz, wtedy kiedy tego potrzebujesz.

2. Faktoring pomoże Ci w budowaniu dobrej opinii

Mając zapewniony stały dostęp do finansowania możesz terminowo regulować swoje zobowiązania wobec instytucji i kontrahentów, zyskując wizerunek wiarygodnego płatnika. Również ryzyko opóźnienia w wypłacaniu wynagrodzenia pracownikom przestaje Ci spędzać sen z powiek. Dzięki faktoringowi Twoja firma może także udzielać lepszych warunków płatności stałym czy nowo pozyskanym klientom, budując wśród nich pozytywną opinię.

Jeśli Twoi dostawcy wymagają płatności gotówkowych za dostarczane towary/usługi lub oferują bardzo krótkie terminy płatności skorzystaj z faktoringu odwrotnego. Uzyskasz opinię wzorowego płatnika, korzystając jednocześnie z wydłużonego terminu płatności, dopasowanego do Twoich potrzeb.

3. Skupisz się na swoim biznesie, a nie na pilnowaniu płatności

Kontrola terminowości i monitoring płatności kontrahentów wymaga czasu oraz nakładu środków, ponieważ musisz w tym celu oddelegować jakichś pracowników lub zlecić to firmie księgowej. Jeśli korzystasz z faktoringu, te obowiązki przechodzą na firmę faktoringową. To ona dba o to, żeby zobowiązania Twoich kontrahentów zostały w pełni i terminowo uregulowane.