30 lat na rynku

Życie zaczyna się po 30-tce

Mówi się, że „życie zaczyna się po 30-tce”. Przykłady na potwierdzenie słuszności tego stwierdzenia można mnożyć w nieskończoność. Po 30-tce rozpoczęła się naukowa kariera Alberta Einsteina, J.K. Rowling, napisała swoją pierwszą książkę z cyklu o Harrym Potterze, Sylvester Stallone napisał scenariusz i zagrał główną rolę w filmie „Rocky”, Andrea Bocelli zamienił karierę prawnika na śpiewaka, a Jimmy Wales stworzył Wikipedię.  Dlatego ogromnie się cieszymy z 30-tych urodzin naszej spółki i z napięciem czekamy na wyzwania, które staną przed nami w kolejnych latach.

Unikatowa oferta

INDOS rozwinął się od firmy zajmującej się obrotem wierzytelnościami do spółki akcyjnej oferującej szeroki zakres usług finansowych. Dzisiaj jesteśmy jedną z niewielu firm w Polsce, które dysponują zarówno produktami z obszaru finansowania, jak i zarządzania wierzytelnościami. W branży windykacyjnej jesteśmy firmą z najdłuższa tradycją.

Poznaj ważne wydarzenia
w historii naszej Spółki

1991
1996
2000
2001
2009
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2018
2019
2021
Wystartowała INDOS s.c.

Nasza spółka pod swoją pierwszą nazwą – Dom Aukcyjny Wierzytelności INDOS s.c. specjalizowała się w obrocie wierzytelnościami. Siedziba firmy mieściła się w Katowicach przy ul. Wita Stwosza 31, a następnie przy ul. Staromiejskiej 6.

Przeprowadzka do aktualnej siedziby firmy w Chorzowie

Przenieśliśmy się do biura przy ul. Kościuszki 63 w Chorzowie. W efekcie tej przeprowadzki zwiększyła się liczba naszych pracowników oraz podniósł się komfort pracy.

Przekształcenie w spółkę jawną, a następnie w spółkę z ograniczona odpowiedzialnością

Zmieniliśmy formę prawną: Dom Aukcyjny Wierzytelności INDOS s.c. został ujawniony w Krajowym Rejestrze Sądowym pod nazwą INDOS Sp. z o.o. – Tadeusz Zientek i wspólnicy Spółka jawna

 

Zaistnieliśmy w Internecie

Powstał serwis firmowy pod adresem www.indos.pl

Przekształcenie w spółkę akcyjną

Zmieniliśmy formę prawną na Spółkę Akcyjną, którą jesteśmy do dzisiaj. Spółka została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w Katowicach pod numerem 0000343763.

Debiut obligacji na CATALYST

30 marca obligacje korporacyjne INDOS SA o wartości 8 mln zł zadebiutowały na rynku CATALYST. Do stycznia 2021 roku nasza spółka wyemitowała 21 serii obligacji o łącznej wartości prawie 100 mln zł. 16 serii zostało już wykupionych.

 

Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji

Otrzymaliśmy Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii Instytucja Finansowa w 21. edycji konkursu Laury Umiejętności i Kompetencji organizowanego przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. W konkursie wyróżniane są dynamicznie rozwijające się firmy z województwa śląskiego i opolskiego, które wypracowały stabilną pozycję na rynku.

Tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play”

Otrzymaliśmy tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2014 w XVII edycji programu “Przedsiębiorstwo Fair Play”. Uzyskanie certyfikatu “Przedsiębiorstwo Fair Play” potwierdziło stosowanie przez naszą spółkę najwyższych standardów etycznych, przestrzegania uczciwych reguł gry i rzetelnego traktowania kontrahentów, pracowników, a także wywiązywania się ze zobowiązań podatkowych.

Emisja akcji serii B

Prywatna emisja akcji serii B została objęta przez inwestorów w lipcu 2015 r.

Debiut akcji na NewConnect

16 lutego akcje INDOS SA zadebiutowały na NewConnect – alternatywnym rynku akcji GPW. Do obrotu zostało wprowadzone 454.060 sztuk akcji zwykłych na okaziciela serii B, o wartości nominalnej 1 zł. Cena emisyjna wynosiła 5 zł. Pozyskane w wyniku tej emisji środki zostały przeznaczone na finansowanie podstawowych produktów finansowych spółki, przede wszystkim faktoringu.

Wystartowaliśmy w mediach społecznościowych

Uruchomiliśmy nasze profile firmowe na LinkedIn i Google+. Rok później rozpoczęliśmy komunikację z naszymi Klientami również poprzez Facebook.

Zmiany w akcjonariacie

Prezes Zarządu INDOS SA Ireneusz Glensczyk w wyniku nabycia akcji serii A i B zwiększył swój udział  w kapitale zakładowym do 62,47%, co uprawniło go do 64,5% głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy.

Lifting logo

Uznaliśmy, że w zakresie logo powinniśmy pójść z duchem czasu i zdecydowaliśmy się je odświeżyć. Była to zmiana ewolucyjna a nie rewolucyjna. Poprzez elementy wspólne – niezmienne dla nowego i starego logo – podkreśliliśmy zachowanie znanej już naszym klientom jakości usług.

Uruchomiliśmy nową Strefę Klienta

Nasza dotychczasowa platforma komunikacji z klientami przeszła do historii, a w nowej Strefie Klienta prezentujemy więcej informacji o zleconych sprawach. Jednocześnie sposób tej prezentacji jest bardziej intuicyjny i przyjazny dla użytkownika. Wdrożyliśmy również nowe funkcjonalności np. możliwość przesyłania faktur do finansowania, dodawania płatników, składanie wniosków o zmianę limitu oraz możliwość akceptowania dokumentów i generowania raportów.

Obchodzimy 30 urodziny INDOS SA. Z tej okazji przygotowaliśmy okolicznościowe logo naszej spółki.

Jak rozwijamy się obecnie?
Nasze liczby z ostatnich 10 lat

22545 sfinansowanych faktur
0 mld zł wypłaconych kontrahentom w ramach finansowania
4344 spraw przyjętych do windykacji
57 mln zł odzyskane od dłuzników

Dziękujemy

30 lat działania nasza spółka zawdzięcza przede wszystkim swoim Kontrahentom. Wśród nich
znajduje się ponad 5 000 podmiotów gospodarczych, w tym zarówno korporacje
międzynarodowe, jak i firmy z sektora MŚP.

Jesteśmy dumni z tego jak wielu Klientów jest zadowolonych z naszych usług. Wszystkim
chcemy podziękować za zaufanie, którym nas obdarzyli, ale także za współpracę oraz wszelkie
uwagi i opinie, bez których rozwój naszej firmy nie byłby możliwy.

Poznaj opinie naszych Klientów >>