Blog

odsetki za opóźnienia w transakcjach handlowych

// Poradnik finansowy

Przewodnik po odsetkach za opóźnienia w transakcjach handlowych

Photo by charlywkarl on Foter.com   90% firm w Polsce zmaga się z problemem z opóźnionymi płatnościami, oczekując na zapłatę średnio prawie 4 miesiące. Za ten okres wierzycielowi należą się odsetki ustawowe. W poniższym przewodniku opisujemy czym są odsetki za opóźnienie w transakcjach handlowych oraz kiedy i jak je naliczać. Czym są odsetki za opóźnienie […]

Przydatność artykułu: 50%
Zawieszenie terminów procesowych przez specustawę

// Poradnik finansowy

Zmiany w pracy Sądów i komorników wprowadzone przez specustawę

Specustawa koronawirusowa wprowadziła zmiany w pracy sądów i komorników. zawieszeniu uległy wszystkie terminy procesowe zarówno w postępowaniach przed sądami powszechnymi i administracyjnymi, jak i przed organami administracji publicznej. Przeczytaj artykuł i poznaj szczegóły tych zmian.

Przydatność artykułu: 71%


// Poradnik finansowy

5 faktów o przedawnieniu roszczeń, które powinien znać każdy przedsiębiorca

Bieg przedawnienia rozpoczyna się od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne. Przedsiębiorcy powinni mieć więc na uwadze, że jeśli nie zabezpieczą w odpowiednim czasie swoich roszczeń, mogą stracić możliwość uzyskania należnych pieniędzy.

Przydatność artykułu: 85%
Mikrorachunek

// Poradnik finansowy

Mikrorachunek krok po kroku

Od 1 stycznia 2020 r. podatki PIT, CIT i VAT należy wpłacać do Urzędu Skarbowego wyłącznie na mikrorachunek podatkowy. Dowiedz się co to jest mikrorachunek  i kto musi go mieć!

Przydatność artykułu: 75%
Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych

// Poradnik finansowy

Centralny rejestr do walki z praniem pieniędzy

13 października 2019 r. weszły w życie przepisy ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu w zakresie utworzenia Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych. Dowiedz się kto to jest beneficjent rzeczywisty, jakie firmy muszą się zgłosić do rejestru oraz w jakim terminie należy dokonać zgłoszenia.

Przydatność artykułu: 100%
Biała lista podatników VAT

// Poradnik finansowy

Nowe obowiązki przedsiębiorców wynikające z działania białej listy podatników VAT

Jedną z najważniejszych  informacji na białej liście podatników VAT jest numer firmowego bankowego rachunku rozliczeniowego lub imiennego rachunku w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej wskazany przez podatnika w zgłoszeniu identyfikacyjnym lub aktualizacyjnym. Dowiedz się jaki jest główny cel istnienia białej listy.

Przydatność artykułu: 80%