Blog

Pożyczka pod kontrakt – wsparcie finansowe w realizacji zlecenia

Data publikacji artykułu:
14 maja 2020
pożyczka pod kontrakt

Photo by Scott Blake on Unsplash

Żyjemy w niepewnych czasach. W trakcie realizowania pozyskanego z trudem kontraktu mogą pojawić się niespodziewane komplikacje w jego sfinansowaniu. Na taką okoliczność warto mieć koło ratunkowe w postaci szybkiego źródło finansowania, jakim jest pożyczka pod kontrakt.

W jakiej sytuacji pożyczka pod kontrakt jest rozwiązaniem wartym rozważenia?

Mówiąc najkrócej tego typu pożyczka dedykowana jest dla przedsiębiorców, którym w czasie realizacji zlecenia zabrakło środków na jego wykonanie. Przykładowo: przedsiębiorca budowlany wygrał przetarg na roboty remontowe dla gminy.  Kwota kontraktu to 2 000 000 zł, a  termin wykonania 8 miesięcy. Fakturowanie za wykonane prace jest jednorazowe, po zakończeniu całego kontraktu.  Po 4 miesiącach, w połowie realizacji robót, kiedy kwota należności u dostawców materiałów budowlanych sięga 1 000 000 zł, zaczynają się trudności z dostawą kolejnych partii materiałów na faktury z odroczonym terminem płatności. Przedsiębiorcy zaczyna brakować również środków na spłatę rat leasingowych i kredytowych, przez co zostaje wpisany do  bazy BIG.  Jest to odpowiedni moment, aby wziąć pod uwagę pożyczkę pod kontrakt jako źródło finansowania.

Na jakich warunkach otrzymasz finansowanie?

INDOS SA udziela pożyczek pod kontrakt w kwocie od 50 000 zł do 5  mln zł na okres od 1 do 12 miesięcy. Jeśli mowa jest o kwocie pożyczki warto wiedzieć również to, że udzielamy pożyczek do 100% wartości zabezpieczenia, co wyróżnia nas od firm konkurencyjnych. Kolejną zaletą jest szybkość rozpatrywania wniosku o pożyczkę  i wypłaty środków. Procedura ta trwa od 3 do 14 dni. Ten rodzaj finansowania jest również dostępny dla przedsiębiorców, którzy mają zaległości w zapłacie podatków w ZUS czy US oraz figurują w rejestrach BIK czy BIG.  Koszt pożyczki kształtuje się na poziomie 16 do 36% RRSO.

Kluczowa kwestia  –  zabezpieczenie pożyczki!

Bardzo ważną korzyścią dla przedsiębiorcy są stosowane prze naszą firmę ułatwienia przy ustanawianiu zabezpieczenia.  Zabezpieczeniem pożyczki mogą  być nie tylko nieruchomości, ale również środki trwałe czyli np. maszyny budowlane czy samochody. Jest to bardzo korzystne dla pożyczkobiorcy, ponieważ ustanowienie zabezpieczenia w postaci zastawu rejestrowego  na środkach trwałych  jest znacznie tańsze i szybsze, w porównaniu do  wpisu na hipotekę. Wymaga tylko podpisania umowy zastawu i opłaty w kwocie 200 zł.  

Ważną kwestią jest również wycena nieruchomości i środków trwałych.  INDOS SA nie wymaga przedstawienia operatu szacunkowego. Wyceny przedmiotu zabezpieczenia spółka dokonuje bezpłatnie, we własnym zakresie. Jest to kolejny czynnik wpływający na szybkość uzyskania przez przedsiębiorcę finansowania oraz oszczędza mu dodatkowych kosztów.

W przypadku, gdy wartość zabezpieczenia majątkowego jest zbyt niska w stosunku do potrzebnej przedsiębiorcy kwoty pożyczki, ustanawiamy dodatkowe zabezpieczenie w postaci cesji praw z kontraktu. Taka cesja w wielu przypadkach ułatwia rozliczenie spłaty pożyczki np. gdy fakturowanie za wykonane roboty budowlane jest częściowe. Kwoty należności spłacanych przez zleceniodawcę robót z tytułu faktur częściowych, są wtedy zaliczane w całości lub uzgodnionej z pożyczkobiorcą części na poczet spłaty pożyczki.

Zainteresowała Cię pożyczka? Złóż wniosek online >>
Weryfikacja wniosku jest bezpłatna!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Privacy Preference Center

    Necessary

    Advertising

    Analytics

    Other