Scroll
O firmie

Pierwsi w Polsce

W momencie uruchomienia w 1991 roku nasza spółka miała jedną specjalizację – obrót wierzytelnościami.

Dzisiaj w branży windykacyjnej mamy najdłuższą tradycję i jako jedni z niewielu  w Polsce łączymy w swojej ofercie zarówno produkty z obszaru finansowania, jak i zarządzania wierzytelnościami.

w Polsce firma windykacjaw Polsce firma windykacja
28 lat działalności28 lat działalności
zadowolonych klientówzadowolonych klientów
kapitału zakładowegokapitału zakładowego
aktywów obrotowychaktywów obrotowych
40 specjalistów z zakresu finansów i zarządzania wierzytelnościami40 specjalistów z zakresu finansów i zarządzania wierzytelnościami
Ireneusz Glensczyk

„W ciągu ponad 25-letniej działalności nie tylko pomogliśmy w rozwoju i utrzymaniu płynności finansowej wielu przedsiębiorstwom, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować, ale likwidując zatory płatnicze, znacząco wpłynęliśmy na obecny kształt rynku wierzytelności w Polsce.”

Ireneusz Glensczyk
Prezes Zarządu

Dlaczego Klienci wybierają naszą firmę?

Szeroki zakres usług

Szeroki zakres usług

– każdego Klienta możemy obsłużyć w sposób kompleksowy i zaproponować mu spersonalizowane rozwiązanie.

Dedykowany Doradca Klienta

Dedykowany Doradca Klienta

– nasz Klient we wszystkich sprawach kontaktuje się z jedną osobą, która zna historię wszystkich jego zleceń.

Łatwy dostęp do informacji

Łatwy dostęp do informacji

– nasi Doradcy spotykają się z Klientami osobiście w dogodnym miejscu, wszystkie sprawy można również załatwić przez telefon i internet.

Obsługa online

Obsługa online

– dzięki internetowej Strefie Klienta INDOSnet przez 24 godziny na dobę z każdego miejsca na świecie, Klient otrzymuje pełną informację dotyczącą powierzonych nam spraw. Zobacz wersję demonstracyjną Strefy Klienta >>

91% naszych Klientów uważa,
że dotrzymujemy obietnic.

Pytanie ankietowe: Czy usługa, którą wykonaliśmy dla Pani/Pana, była satysfakcjonująca i zgodna z ofertą, jaką przedstawił Pani/Panu Doradca Klienta?

91% - TAK 6% - Nie 3% - Trudno powiedzieć
O Firmie

Nasz zespół

Wszyscy członkowie władz naszej spółki posiadają gruntowną wiedzę z zakresu zarządzania wierzytelnościami i należą do najbardziej doświadczonych specjalistów w naszej branży.

Zatrudniamy 40 specjalistów z zakresu prawa, analizy finansowej, ekonomii, windykacji i wywiadu gospodarczego.
Na stałe współpracujemy z kilkoma kancelariami prawnymi.

Jesteśmy godni zaufania

W marcu 2012 r. obligacje korporacyjne INDOS SA o wartości 8 mln zł zadebiutowały na rynku CATALYST. Do kwietnia 2018 r. nasza spółka wyemitowała w ofercie publicznej i niepublicznej 14 serii obligacji, z czego 9 zostało już wykupionych. Wartość emisji w sumie wyniosła prawie 58 mln zł.

W lipcu 2015 r. INDOS SA dokonał prywatnej emisji akcji serii B. Inwestorzy objęli 464.060 akcji po 5 zł za akcję. Spółka pozyskała 2,27 mln zł. W lutym 2016 r. akcje INDOS SA zadebiutowały na NewConnect – alternatywnym rynku akcji GPW.

Zasady Dobrych PraktykJako członek Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce  stosujemy się do zasad dobrych praktyk. Jest to zbiór zasad postępowania, opartych na ogólnych normach moralnych i zgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej prawem, przyjętych do stosowania przez przedsiębiorstwa działające na rynku finansowym, w szczególności związane z rynkiem finansów konsumenckich, będące Członkami KPF.

W trosce o dobro klientów firm członkowskich KPF, istnieje możliwość złożenia wniosku do Komisji Etyki KPF o zbadanie zgodności praktyki biznesowej z Zasadami Dobrych Praktyk.

Złóż wniosek >>

Jesteśmy członkiem następujących instytucji: